Моделі та моделювання. Аналіз та візуалізація даних


 


І ще трохи про ІНФОГРАФІКУ
Визначтеся з цілями. Перше, що потрібно зробити перед тим, як приступити до роботи, – визначити цілі, яких ви збираєтеся досягти. Це може бути поширення інформації, навчання або розважальна інформація для утримання наявної аудиторії.
Зосередьтеся на своєму. Не витрачайте час на створення інфографіки, яка не пов’язана безпосередньо з тематикою, в якій ви працюєте. Може і вийде красиво, але навряд чи це буде цікаво вашій аудиторії.
Обробіть інформацію. Причому важливо не просто зібрати необхідну кількість даних, але і відфільтрувати непотрібне, а потім упорядкувати те, що залишилося в результаті. Крім того, у випадку з цифрами потрібно переконатися в їхній достовірності.
Сформуйте історію. Формат подачі повинен нагадувати історію, покроковий процес з’єднаний єдиною ниткою оповіді. Навіть досить нудні дані можна подати в захопливому вигляді, якщо зробити це в форматі розповіді історії. Правда, цей пункт один із найскладніших.
Шукайте проблеми і суперечливі теми. Статті формату How To ( “Як зробити”) добре підходять як основа для інфографіки, адже таким чином можна створити короткий посібник із вирішення певної проблеми, що принесе користь тим до кого ми звертаємось. 
Розставляйте акценти. Виберіть найцікавіші факти і виділіть їх таким чином, щоб читач відразу звернув на них увагу.
Виберіть правильну графіку. У добре зробленій інфографіці дані проілюстровані таким чином, щоб зрозуміти їх можна було легко і швидко. Наприклад, залежно від того, про який тип даних йдеться, для його візуалізації варто використовувати той чи інший тип діаграм:
     ·         кругові діаграми. Чітку відповідь на питання у вигляді цифр або відсотків;
     ·         карти даних. Великі вибірки даних;
     ·         лінійні графіки (або їхні комбінації). Демонстрація тенденцій у розрізі часу;
     ·         гістограми. Графіки розподілу даних.
Працюйте над поширенням. Деякі люди, яким сподобається результат вашої роботи, захочуть поділитися нею. Інші ж – відправити посилання своїм друзям або колегам по роботі. Потрібно зробити так, щоб в обох випадках це було зручно зробити. Наприклад, можна додати кнопку «Копіювати посилання», при натисканні якої посилання на документ буде відразу скопійоване в буфер обміну.
Рівняйтеся на кращих. Неможливо відразу взяти і видати результат екстра-класу. Але, якщо знайти приклади, що надихають, і рівнятися на зразки роботи професійних дизайнерів, поступово можна виробити власний стиль, який буде відрізняти вас від інших.

Виконайти Практичну роботу Інфографіка

21.11.2018
Завдання для самостійної роботи
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PrLUVh8df8z6Zmhq9I_Eg0E508oZuM21Bx01Msadbxs/edit?usp=sharing

Презентація по темі уроку 

Немає коментарів:

Дописати коментар